120 років марці Opel: автомобілі Opel на фестивалі Old Car Land. Частина II

Categories:news
pressa

Одночасно з Citroen цього року маємо ще один автомобільний ювілей: у 1899 році німецький бренд Opel розпочав випуск автомобілів. Ми представляемо найцікавіші автівки марки, що можна побачити на фестивалі Old Car Land.


Харківський ретро-клуб «Самоходъ» привіз на фестиваль Old Car Land одразу два автомобіля Opel, кожен з яких має цікаву історію. Компактний Opel Kadett серії KJ-38 був найдоступнішим представником сімейства Kadett. «Задля здешевлення автомобіль не мав заднього бампера та покажчика рівня палива, – розповідає керівник клубу «Самоходъ» Олександр Осєтров. – А передня підвіска була залежною й уніфікованою з попередником Opel P4». У роки Другої світової війни такі автівки використовувалися для обслуговування середнього командного составу вермахту.
Автомобіль привіз з Німеччини військовий льотчик у якості трофею. З того часу змінилося декілька власників, а останні 10 років Opel належить Осєтрову. Саме ця автівка знімалася в 2018 році в телесеріалі «По законам воєнного часу 2».Наступний автомобіль клубу «Самоходъ» – Opel Admiral. Ця модель представницького класу вироблялася в 1937-38 роках, одним з аналогів Admiral вважався Mercedes 320. Під час Другої світової війни на таких Адміралах їздили офіцери вищого командного складу вермахту. Цю автівку Олександру Осєтрову подарував Віктор Чорномирдін за часів своєї роботи послом Росії в Україні. Машина потребувала реставрації, яку майстри клубу «Самоходъ» виконали за два роки.