120 років марці Opel: автомобілі Opel на фестивалі Old Car Land. Частина I

Categories:news
pressa

Одночасно з Citroen цього року маємо ще один автомобільний ювілей: у 1899 році німецький бренд Opel розпочав випуск автомобілів. Ми представляемо найцікавіші автівки марки, що можна побачити на фестивалі Old Car Land.


Opel Record 1900 L

  

Купе Opel Record 1900 L випуску 1969 року опинилося в Україні ще на початку 1990-років і за цей час у машини змінилося лише три власника. До 2004 року автівка знаходилася в Полтаві, а сьогодні прикрашає колекцію Павла Лозовенка, одного з ідеологів та засновників фестивалю Old Car Land. «Попередній власник підтримував машину в ідеальному стані, – розповідає Павло. – А продав лише тому, що переїхав з приватного будинку до багатоповерхівки, тримати ж Опеля поза гаражем не бажав. Так ця машина опинилася у мене».
Одна родзинок машини – збережений оригінальний радіоприймач Blaupunkt. Взагалі, купе перебуває в відмінному технічному стані. Павло періодично виїжджає на машині на різноманітні фестивалі, включаючи Old Car Land та львівський Leopolis.


Opel Record 1900 Coupe

Поряд виставлено ще один Opel з колекції Павла – купе Record 1900 випуску 1973 року. Без перебільшення Павло врятував машину від перетворення на металобрухт. «Автомобіль спершу потрапив до Одеси, але швидко вийшов з ладу, – розповідає Павло. – Власники змінювалися один за одним, кожен наступний намагався відремонтувати Опеля, але марно. Кінець-кінцем машину розібрали на запчастини. В такому вигляді я її й придбав».
Отримавши на руки «голий» кузов та купу деталей, Павло упродовж двох років приводив машину до ладу. «З деякими запчастинами були складнощі, – розповідає Павло. – Особливо дефіцитним виявився хромований декор кузова, що виливається у досить високі ціни на такі деталі». Зараз машина майже повністю відповідає оригіналу, разом з попереднім купе Record 1900 L це чи не єдині в Україні автівки своєї моделі у такому ступеню збереження та автентичності.


Opel Commodore CD

Привезений на фестиваль темно-синій седан Opel Commodore CD випуску 1979 року унікальний тим, що досі має кузов у «рідній» красці. Так, місцями помітні підкраси, але саме заводське фарбування надає машині найбільшої цінності. Велюровий салон, що виконано у тон кузову в синьому кольорі, теж оригінальний: легкі потертості лише додають автентичності. Зберегти автівку в такому стані вдалося завдяки догляду та невеликому пробігові.