Вулиця Ніцци: виставка автобусів на фестивалі Old Car Land

Categories:news
pressa

На ювілейному Olda Car Land є «Вулиця Ніцци» – експозиція, присвячена автобусам. Автобуси демонструвалися на фестивалі й раніше, але цього разу вони вперше мають окремий майданчик, де можна ознайомитися з цими пасажирськими велетнями. Назва експозиції обрана на честь відомої у минулому міжнародної виставки автобусів, яка проходила в Ніцці. На цій виставці у 1967 році вітчизняний експериментальний автобус  ЛАЗ «Україна-67» виборов чимало призів, в тому числі – Гран-Прі конкурсу. Які ж автобуси можна побачити на Old Car Land? Розповідаємо про найцікавіші.


Лаз-5208

  

Лаз 5208 – унікальний півтораповерховий туристичний автобус підвищеної комфортності. Машина буда побудована Львівським автобусним заводом в 1994 році в єдиному екземплярі й того року демонструвалася у Львові на спеціалізованій виставці «Український автобус-94». На той час ЛАЗ-5208 мав передову конструкцію: системи АБС та ПБС Bosch, а в салоні – сидіння югославського виробництва, телевізор та кавоварка. «Спочатку тут був навіть туалет, – розповідає власник автобуса Вадим Навроцький. – Але потім замість нього встановили додаткові сидіння, після чого автобус показали на виставці в Москві як нову модель».

Наприкінці 1990-х автобус зник й ніхто не знав, де він знаходиться. А нещодавно випадково Вадим Навроцький побавив в інтернеті об’яву про продаж ЛАЗ-5208. «Спочатку я не повірив власним очам, – каже Вадим. – Але коли отримав додаткові фото автобусу, впевнився: так, це він!» Виявилося, що весь цей час автобус жив на Закарпатті, але через свої габарити використовувався мало, тому й зберігся в чудовому стані.


MAN 292

  

Ще одна цікавинка фестивалю – тристичний автобус MAN 292 випуску 1987 року. Попри поважний вік автобус знаходиться в чудовому стані, а салон виглядає майже як новий. І це незважаючи на те, що MAN досі виконує пасажирські перевезення. Дякувати за це потрібно власникові, який  ретельно доглядає за машиною. «У цього автобуса вдалий дизайн та прогрессивна як для 1987 року конструкція, – розповідає Вадим Навроцький. –  Туалет, кондиціонер, пневматичний привід відкривання вентиляційних люків, тощо».


Blue Bird QB-RE 2903C


Цей винятковий автобус під назвою Blue Bird QB-RE 2903C виробництва США належить київській компанії, яка займається обслуговуванням іноземних представництв.  Салон – це одночасно мобільний офіс та готельний номер вищого класу: м’які дивани у білій шкірі, кондиціонер, кавоварка, тощо. Таке виконання зроблено по спецзамовленню, тому можна сказати, що іншого подібного автобусу в Україні немає. «Цим автобусом користуються, зокрема, закордонні зірки естради, коли приїжджають на гастролі до Києва, – розповідає Вадим Навроцький. – Серед них, наприклад, Алла Пугачова».


ЛАЗ-695

Також не можна оминути увагою ще один автобус вітчизняного заводу ЛАЗ. Знавці вітчизняного автопрому досі сперечаються, до якої самої версії відносити цей автобус – Б чи Е «У  ЛАЗ-695Б квадратна задня колісна арка та три люка на даху, а у Е – кругла арка й чотири люка, – розповідає Вадим Навроцький. – У цього ж автобуса круга арка та три люка». Таких ЛАЗів до сьогодні збереглося дуже мало, особливо якщо говорити про «живі» екземпляри. Окрім  київського автобусу ще один екземпляр на ходу знаходиться в Москві.