Відбувся ювілейний Old Car Land!Олексій

Тисячі ексклюзивних машин серед літаків, національний рекорд і вражаюча експозиція військової техніки — відбувся десятий фестиваль Old Car Land!

      Захід проходив  9-12 травня у Державному музеї авіації імені О.К. Антонова по вул. Медова, 1. На нього з’їхалася техніка із всієї України та інших держав. Серед неї — легковики, вантажівки, автобуси, мотоцикли і навіть військова гусенична спецтехніка. Фестиваль організували  клуб технічної класики OldCarServiсe і «проект Кофейбус».

      Оскільки цей Old Car Land став ювілейним, на ньому розташували видовищну локацію із автомобілями, які взяли Гран-прі на минулих заходах. Всі машини виставили на червоних доріжках прямо в центрі музею. Це  Ford T, випущений 1908 року і дотепер на ходу, один із перших радянських серійних лімузинів ЗіС-110, ЗіЛ-115, на якому їздив генеральний секретар УРСР Володимир Щербицький, Buick 1924 року випуску та інші.

      У перший день фестивалю представники Книги рекордів України зафіксували рекорд в номінації «Найбільша кількість ретроавтомобілів, зібраних в один час на одній локації». На час відкриття фестивалю на майданчик встигло з’їхатися 239 авто, усі старші 1987 року випуску. Протягом всіх днів проведення фестивалю приїхало понад 1155 учасників і прийшло більше 60 тис. відвідувачів. Захід вкотре підтвердив свій статус найбільшого технічного фестивалю України.

      Вперше на  Old Car Land організували креативну локацію “Вулиця Ніцци” із експозицією іноземних автобусів. Серед низ MAN,  Ikarus, Mercedes-Benz, Bluebird. Звісно, можна було побачити старовинний ЗіС-155, один із найстаріших автобусів Києва. Були і ЛАЗи, серед яких ЛАЗ 1961 року, який є символом фестивалю. А також “ЛАЗ Україна”, такий 1967 року отримав високі нагороди на Автобусному тижні в Ніцці.

      Цьогоріч свій ювілей відзначав не лише наш фестиваль, а й декілька автомобільних марок. Саме їм присвятили цікаві експозиції. Наприклад, в честь 120-ліття німецької марки Opel виставили десяток моделей — від найстарішої 1935 року випуску до машин 1980-х років. До 100-річчя  Citroen привезли із різних куточків України унікальні автомобілі. Серед них вирізнявся білий DS – на такому їздив герой кінострічки Фантомас і французький президент Шарль Деголь. Не оминули організатори й 100 років від заснування британського бренду Bentley.

      Із військової техніки було чимало цікавих зразків часів Другої світової війни. Одним із найрідкіснішим став гусеничний тягач Skoda, який лишився єдиним робочим у світі. Крім цього, привезли легендарний радянський танк Т-34, вантажівки ЗиС-5 і ГАЗ АА, позашляховик ГАЗ 67 Б, американські машини Dodge 3/4, Studebaker,  Willys MВ, німецькі моделі Opel Blitz,  BMW R12  тощо.

      У рамках фестивалю відбулися ралі на старовинних автомобілях і конкурс елеганції — коли власники машин одягнені у вбрання епохи випуску авто.  Було і шоу дрифту на автівках.

      Діти на заході також не нудьгували. Діяв зал  ігрових автоматів 1980-х років. А кожні кілька годин серед дітей проходили змагання на педальних машинах.

 

      Традиційно на Old Car Land вручали Гран-прі за кращий ретроавтомобіль. Його обирають за багатьма критеріями – відсоток оригінальності збірки авто, якість реставраційних робіт, зовнішній і внутрішній вигляд, технічні характеристики. На десятому фестивалі володарем Гран-прі, а також номінації «Краща реставрація іноземного авто» став Fiat-500 1957 року випуску. Його власник  Сергій Шапкін з Одеси вперше продемонстрував це авто на фестивалі.

      Наступний  Old Car Land відбудеться восени. Організатори обіцяють ще більше цікавих машин, заходів і вражень!